journalists.network – Genç gazetecilerin iletişim aği

english_1

Genç gazetecilerin, muhabirlerin ve editörlerin örgütsel anlamda bir ağıdır. Hedefimiz dış haberciliği güçlendirmektir. Üyelerimiz saygın Almanca’da haber ve yayın yapan redaksiyonlarda mesleklerini icra etmektedirler.

journalists.network medyanın yakından ilgilendiği dünyadaki odak noktalar ve fazla göz önünde bulunmayan bölgelerle ilgili farklı kültürel ve siyasi görüşler sunmaktadır. Bu şekilde hem Alman medyasının hem de dış ülkelerdeki partner redaksiyonları çalısanlarının dış politikayla ilgili bilgi birikimini fazlalaştırmayı hedefliyoruz.

journalists.network genç gazetecileri desteklemekte ve kendi redaksiyonlarının dışında da deneyim kazanmaları sağlanmaktadır. 1995’den beri Avrupa, Afrika, Asya ve Latin Amerika’ya basın görüşmeleri ve basın gezileri düzenlemekteyiz. Kendi imkanlarıyla zor gerçekleseceğini düşündüğümüz genç gazetecilere ve muhabirlere dış ülkelerde profesyonel projelerde yardım sunmaktayız.

journalists.network hem ülke içinde hem de dış ülkeler arasında bir iletişim kurmayı hedeflemektedir. Böylelikle tüm dünyada ayni branşın mensupları arasındaki iletişimin çoğalmasını hedefleyerek diğer partner ülkelerden gazetecileri araştırma projeleri için Almanya’ya davet etmekteyiz. Alumni programımız sayesinde şimdiye dek oluşmuş iletişimlerin kopmamasını sağlamaktayız.

journalists.network siyasi, dini ve ekonomik çıkar gözetmeksizin kamu yararına çalısan bir dernektir.

journalists.network e.V.
Friedrichstr. 171
10117 Berlin
Almanya
mail@journalists-network.org